У Миколаєві розпочинають навчання помічники ветеранів

Текст
меньший
Днями у Миколаєві розпочне навчання перша група кандидатів на посаду помічника ветерана. Охочих відбирали у чотирьох громадах-учасниках проєкту - Миколаївській, Баштанській, Первомайській та Вознесенській.

У нашому місті 17 осіб успішно пройшли відбір, що тривав на базі Миколаївського міського центру підтримки ветеранів війни.

Пілотний проєкт з підготовки фахівців, які здійснюватимуть сервісний супровід ветеранів, стартував 1 липня 2023 року. Міністерство у справах ветеранів України реалізує ініціативу в чотирьох областях: Вінницькій, Дніпропетровській, Миколаївській та Львівській. Головним завданням помічника стане всебічна допомога в межах системи переходу від військової служби до цивільного життя українських захисників та захисниць, які повертатимуться з фронту та служби додому.

Як розповів директор міського центру підтримки ветеранів війни Віктор Мойсєєв в ефірі “Українське радіо. Миколаїв”, кандидатом на посаду може стати ветеран війни, член сім’ї ветерана, постраждалий учасник Революції Гідності, член сім’ї загиблого або померлого Захисника чи Захисниці України.

“Охочих у нас було більше, однак поки що такі вимоги визначено законодавством. Програма експериментальна, зараз її відпрацьовують чотири області, потім цей досвід масштабуватимуть на всю Україну. За результатами роботи ми надамо свої пропозиції, що треба змінити чи покращити, а також аналітичні дані. На даний час питань вистачає, бо ініціатива нова. Втім, це правильний шлях, адже після нашої перемоги додому повернуться дуже багато людей, які потребуватимуть такої допомоги”, - каже Віктор Мойсеєв.

Підготовка помічників ветеранів буде проходити на базі ЧНУ ім. Петра Могили. Нещодавно там відкрили перший на півдні України Центр ветеранського розвитку. Команда викладачів готова, вже є план та графік занять.

Спеціальна навчальна програма розрахована на три тижні. Потім - складання заліку і працевлаштування у сервісних офісах громади. Фахівці консультуватимуть ветеранів з питань працевлаштування, покращення стану здоров’я та реабілітації, навчання, соціального захисту, загалом реалізації своїх прав та пільг у різних сферах.

“Робота непроста, - підсумував Віктор Мойсеєв. - Планується, що за одним фахівцем будуть закріплені до 100 ветеранів, яким треба надати всебічну підтримку”.

Поділитися:
Telegram
Viber