Удар по Миколаївській ОВА: розслідування встановило, хто і звідки пустив ракету

Текст
меньший

Документатори Truth Hounds та IPHR провели розслідування щодо удару крилатою ракетою по будівлі Миколаївської ОВА 29 березня 2022 року, внаслідок якого загинули 37 людей . Висновки розслідування однозначні — йдеться про військовий злочин із боку РФ.


Про це йдеться у розслідуванні Truth Hounds — команди фахівців із прав людини.


Документатори побували на місці події, поспілкувалися зі свідками, зібрали усі фото та відеодокази.


Це допомогло встановити тип зброї, змоделювати траєкторію польоту та безпосередній момент влучення, з'ясувати вигляд та розташування пускової платформи, а також визначити коло осіб, причетних до цієї атаки. За результатами проведеного розслідування експерти Truth Hounds дійшли висновку, що цей напад містить ознаки військового злочину.


Зокрема, удару було завдано ракетою «Калібр».


На основі аналізу відкритих джерел нам удалося встановити, що пуск ракети проводився з акваторії Чорного моря. Ця теза підтверджується і свідченням очевидиці, яка вранці 29 березня чула проліт ракети над с. Іванівка Очаківського району, розташованого на узбережжі Дніпровської затоки.


У період, що передував атаці на ОДА, у Чорному морі знаходилося 10 човнів ВМФ РФ, які були здатні завдати відповідного ракетного удару: 2 фрегати, 4 підводні човни та 4 малих ракетних катери. Скринінг Севастопольської бухти за 28-29 березня виключає ймовірність завдання удару з підводних човнів, оскільки всі вони на той час перебували в бухті.


2 російські фрегати і 2 корвети знаходилися саме в акваторії Чорного моря. Аналіз розташування кожного з цих човнів у морі щодо мети, а також зіставлення цієї інформації зі свідченнями очевидців польоту ракети у напрямку Миколаєва та технічними характеристиками ракет сімейства «Калібр», вказує на те, що найімовірніше, «Калібр» був випущений саме з російського фрегата "Адмірал Ессен".


У відкритих джерелах нам вдалося знайти інформацію про екіпаж фрегата «Адмірал Ессен», у тому числі і його командирів: капітана 2-го рангу Олександра Смирнова та капітана-лейтенанта Анатолія Перетятька, який керує ракетно-артилерійською бойовою частиною корабля. Саме вони можуть відповідати за скоєння цього військового злочину.

«Ми вважаємо, що обстріл Миколаївської ОДА – військовий злочин у вигляді навмисного нападу на цивільний об'єкт. Римський статут Міжнародного кримінального суду називає напади на цивільні об'єкти військовими злочинами за статтею 8(2)(b)(ii). І навіть якщо виникають сумніви у цивільному статусі будівлі, атака на неї все одно буде військовим злочином через напад невиборного характеру 8(2)(b)(iv). Тобто таким, за якого завдана шкода є явно непропорційною тому несуттєвій військовій перевагі, що ЗС РФ могли отримати в результаті нападу», - сказано висновки розслідування.

Поділитися:
Telegram
Viber
  • Читайте також: