У Миколаєві французькі фахівці шукають, звідкіля брати питну воду

Размер текста
обычный

Найкоротшим шляхом до відновлення у Миколаєві централізованого постачання питної води залишається звільнення Херсона, проте у місті працюють над пошуком нового місця водозабору.


Про це розповів директор МКП "Миколаївводоканал" Борис Дуденко в ефірі ТРК "НІС-ТВ".


Техніко-економічне обґрунтування вибору нового місця водозабору вже почали розробляти фахівці французької компанії - міжнародний фінансовий інститут погодився як грантова допомога оплатити їхню роботу.


Борис Дуденко пояснив – є кілька варіантів, звідки брати таку кількість води, яка необхідна для заповнення системи водопостачання нашого міста та її цілодобової роботи.


Перший варіант – піднятися вище руслом Південного Бугу, вибрати місце, де якісна прісна вода, побудувати там станцію водозабору, прокласти трубопровід у Миколаїв.


Другий – продовжити закачування води з Дніпро-Бузького лиману, але встановити установки зворотного осмосу промислового масштабу. Такі установки дуже енерговитратні.


За результатами роботи спеціалістів Миколаїв отримає техніко-економічний розрахунок, що покаже, який варіант має право на життя.


В результаті роботи фахівців буде названо, скільки грошей потрібно буде витратити на видобуток та перекачування води і скільки вона буде коштувати для кінцевого споживача.


Результат, а саме - вартість кожного з можливих варіантів постачання води до Миколаїва, планується отримати до кінця грудня. А ось лише наступним кроком буде пошук інвестора, який зможе сплатити за реалізацію найбільш оптимального плану.

Поделиться:
Telegram
Viber