Миколаївський порт спробують розблокувати, - МЗС

Размер текста
обычный

Україна розглядатиме можливість приєднання Миколаївського морського порту до «зернового коридору» у разі дотримання росією домовленостей щодо розблокування українських портів та забезпечення безпеки.


Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.


Міністр зазначив, що експорт морем українського продовольства розблокований, і всі три великі чорноморські порти Одеси запрацювали. Він також зазначив, що потреба в українських агропромислових товарах на ринку є величезною, і запевнив, що Україна була, є і залишається надійним постачальником сільгосппродукції та гарантом світової продовольчої безпеки.


«Якщо все йтиме відповідно до домовленостей і буде забезпечена безпека нашому узбережжю, розглядатимемо можливість приєднання Миколаївського морського порту до «зернового коридору», оскільки там також є заблоковані кораблі з українським зерном», - сказав Кулеба.


Він додав, що повна відповідальність за подальше функціонування "зернового коридору" лежить на Росії.


Глава української дипломатії також розвіяв російський міф, що росія виторгувала собі зняття санкцій в обмін на розблокування українських портів.


«Жодних санкцій щодо аграрного експорту росії не знімалося, оскільки жодних таких санкцій не було введено. Джерело цього міфу - сама росія, яка шукає будь-який привід для того, щоб посіяти серед українців сумніви та зневіру», - наголосив глава МЗС.

Поделиться:
Telegram
Viber