У Львові вперше встановили бійцю ЗСУ біонічну руку

Текст
меньший

У Національному реабілітаційному центрі Незламні Першого медоб'єднання Львова встановили перший біонічний протез руки. Його отримав 33-річний воїн ЗСУ Михайло Юрчук, який втратив руку та ногу навесні під Ізюмом, повідомляє Укрінформ.

Тепер він знову може рухати пальцями.

"Встановлення першого біонічного протеза - це ще один важливий крок до порятунку українців. Цього потребують сотні людей. І ми працюємо, щоб дати їм цю можливість. Українські лікарі відновлять кожного українця, який постраждав від війни, у наших українських лікарнях. Це мета, яку ми ставимо перед собою в Національному реабілітаційному центрі Незламні Першого медоб’єднання Львова. І ми до неї йдемо, щодня розвиваючи протезування, реконструктивну хірургію, ортопедію, систему реабілітації як фізичної, так і психологічної", - наголосив генеральний директор Першого медоб'єднання Львова Олег Самчук.

Медики зазначили, що тим, хто втратив верхню кінцівку, зазвичай встановлюють гаки для роботи або косметичні протези, щоб не привертати увагу оточення. Але найкращим рішенням для таких людей є біонічний протез руки. Завдяки спеціальним сенсорам він може відтворювати звичні рухи. Це відбувається за рахунок того, що людина напружує м'яз на ампутованій кінцівці і таким чином кисть реагує.

"Захисник України Михайло отримав біонічну руку вдома. Тут тисячі українців зможуть отримати сучасні протези та шанс на щасливе життя. Ми дуже чекали на цей день", - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Поділитися:
Telegram
Viber
  • Читайте також: