ВВС: Миколаїв став штабом партизанів південного фронту

Размер текста
обычный

Поки українські військові посилюють удари по Херсонській області, натякаючи на початок контрнаступу на півдні, поряд працюють інші сили. Це підпільна армія України, мережа агентів та інформаторів, які діють у тилу ворога.


Миколаїв, найбільше місто на підконтрольній Україні території на захід від Херсона, став штабом партизанів південного фронту.


Про це йдеться в репортажі ВВС .


Існує група, завданням якої є збирання інформації про просування ворожої техніки на тимчасово окупованій території.


Партизани виборюють те, щоб контроль росіян над Херсоном не став постійним. Вони намагаються не допустити референдуму, який, схоже, Москва планує провести. Росія вже ввела в регіоні рубль та власні мережі мобільного зв'язку та активно закачує окуповані території пропагандою державних телеканалів. Місцеві журналісти або втекли, або залягли на дно.


Деякі місцеві перейшли на бік росіян. Команда партизанів створює базу даних "колаборантів", використовуючи інсайдерську інформацію.


Поряд із будинками колабораціоністів партизани розклеюють плакати з погрозами. На них зображено портрет людини та труну або напис "Розшукується" з пропозицією великої винагороди за смерть.


Була серія замахів на росіян, що перейшли на бік. Одного блогера було застрелено, загинув чиновник створеної Росією адміністрації, інші були поранені внаслідок вибухів автомобілів. Чиновники-колаборанти, які обіймають високі посади, тепер ходять у бронежилетах.


Партизани чекають на контрнаступ ЗСУ і кажуть, що підтримка окупантів у Херсоні — мінімальна:


"Можуть захопити землю, але не можуть захопити людей, – каже він. – Росіяни ніколи не будуть у безпеці в Херсоні, тому що люди їх там не чекали. Вони на них не люблять. Вони їх не приймуть".

Поделиться:
Telegram
Viber