Прокуратура Николаевской области ответила на обращение сотрудников обанкроченного предприятия

Размер текста
обычный

x_989a0206Сегодня, 27 марта, работники открытого акционерного общества судостроительной верфи «Меридиан» подали в прокуратуру области обращение, в котором просят обеспечить полное и объективное расследование уголовного дела, возбужденного по факту доведения ОАО СВ «Меридиан» до банкротства и привлечь к уголовной ответственности арбитражных управляющих предприятия.

Напомним, НикВести уже писали о том, что после расформированния ОАО СВ «Меридиан», которое являлось дочерним предприятием ЧСЗ, две тысячи человек остались без заработанных средств, хотя с ними по закону должны были рассчитаться в течение суток после увольнения.

По этому поводу прокуратура Николаевской области сообщает следующее.

Прокуратурою області з метою захисту інтересів держави здійснено вступ у справу №10/518/05-НР про банкрутство ВАТ «Суднобудівна верф «Меридіан».

Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 21.12.2011 затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ВАТ «Суднобудівна верф «Меридіан», провадження у справі припинено.

Ухвала суду мотивована неможливістю погашення кредиторської заборгованості та відновлення платоспроможності ВАТ «СВ «Меридіан» у зв’язку з відсутністю у останнього майнових активів.

Проте прокуратурою області ухвалу суду оскаржено у апеляційному порядку у зв’язку зі знаходженням у провадженні суду спору щодо належності майна ВАТ «СВ «Меридіан», а також тим, що у провадженні слідчих органів перебуває кримінальна справа, порушена за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.219 КК України (доведення до банкрутства ВАТ «СВ «Меридіан»).

Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 21.02.2012 апеляційну скаргу прокурора задоволено, ухвалу місцевого господарського суду скасовано, справу направлено на новий судовий розгляд на стадію ліквідаційної процедури.

Постанова апеляційного суду оскаржена у касаційному порядку ліквідатором ВАТ «СВ «Меридіан» Марчуком В.Б. Ухвала Вищого господарського суду України щодо прийняття касаційної скарги станом на 26.03.2012 до прокуратури області не надходила.

Крім того, з метою повернення незаконно відчуженого майна, належного ВАТ «СВ «Меридіан», прокуратурою області на стадії апеляційного провадження здійснено вступ у справу №9/184/07-НР за позовом Іванової М.В. до ВАТ «СВ «Меридіан», ЗАТ «МСВ «Меридіан» про визнання недійсними статутів, припинення юридичної особи, припинення права власності на майно та повернення майна та подане клопотання про поновлення провадження у цій справі.

Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 20.03.2012 у справі №9/184/07-НР задоволено апеляційну скаргу ЗАТ «МСВ «Меридіан», скасовано рішення місцевого господарського суду про часткове задоволення позову Іванової М.В. і зобов’язання ЗАТ «МСВ «Меридіан» повернути ВАТ «СВ «Меридіан» майно, у задоволенні позову Іванової М.В. відмовлено, оскільки на думку апеляційного суду вона є неналежним позивачем.

Повний текст зазначеної постанови на адресу прокуратури області не надходив, після його надходження буде вирішено питання щодо оскарження.

Головним управлінням юстиції у Миколаївській області надано інформацію, що 27.01.2012 Марчуком В.Б. надано повідомлення про усунення порушень, встановлених актом перевірки, де підтверджується, що останнім вжито заходів щодо виявлення та повернення майна ВАТ „СВ „Меридіан".

09.03.2011 та 01.04.2011 ліквідатором Марчуком В.Б до господарського суду Миколаївської області пред’явлений віндикаційний позов про витребування майна у ТОВ „Українська судноверф плюс", що містив клопотання покласти судові витрати по справі на відповідача, однак зазначені позови повертались судом без розгляду у зв'язку із несплатою державного мита у встановлених розмірах.

За ініціативою арбітражного керуючого Марчука В.Б. 08.06.2011 та 02.08.2011 проведені засідання комітету кредиторів, на яких повідомлено про направлення віндикаційного позову до суду та про його повернення у зв’язку з несплатою державного мита у сумі 25,5 тис. грн., однак пропозиція щодо авансування витрат ліквідатора при проведенні ліквідаційної процедури, зокрема, на оплату держмита та витрат на ІТЗ, не була підтримана комітетом кредиторів.

Також у провадженні Заводського РВ ММУ УМВС України у Миколаївській області до теперішнього часу перебуває кримінальна справа, порушена 01.06.2005 прокурором м. Миколаєва за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.219 КК України, за фактом доведення до банкрутства ВАТ «СВ «Меридіан». Підставою для порушення кримінальної справи стало неправомірне відчуження майна, належного ВАТ «СВ «Меридіан».

Слідчим СВ Заводського РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області Кобзаренко М.Ю. 29.03.2011 досудове слідство по справі зупинено на підставі п.3 ст.206 КПК України у зв’язку з не встановленням особи, яка вчинила злочин.

Постанову про зупинення досудового слідства 15.03.2012 скасовано прокуратурою Заводського району м. Миколаєва, по справі надано письмові вказівки.

Источник: nikvesti.com

Поделиться:
Telegram
Viber