Губернатор Савченко высказал соболезнования по поводу смерти убитого Николая Шитюка

Размер текста
обычный

Глава Николаевской ОГА на своей странице в «Фейсбуке» разместил соболезнования по поводу смерти профессора, доктора исторических наук Николая Шитюка.

"Миколаївщина втратила Миколу Шитюка - талановитого викладача і вченого. Щирі співчуття рідним, близьким, колегам і всім, хто знав видатну особистість - науковця зі світовим ім’ям, дослідника Голодомору та інших історичних злочинів, доказів знущання московії над українським народом.

Микола Миколайович присвятив себе дослідженням теми нищення української нації тоталітарним радянським режимом. Він ґрунтовно працював над вивченням фактів масових репресій проти населення півдня України, старанно опрацьовував тисячі архівних слідчо-кримінальних справ проти українців, що були незаконно репресовані в ті часи. Вчений зумів документально показати терор та насилля і став одним з першопроходців у вивченні теми масових репресій проти українців. Дослідник працював в складі редакційно-видавничої групи «Реабілітовані історією» Миколаївської облдержадміністрації - шукав відповіді на питання, на які радянська влада наклала табу, та оприлюднював справжні факти, які десятиліттями до цього фальсифікувалися і ретельно приховувалися.

Серед робіт, які побачили світ за його участі, особливу увагу заслуговують: «Голод-геноцид 1932-1933 рр. на території Миколаївщини: погляди істориків, очевидців, архівні матеріали» та «Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Миколаївська область».

Микола Шитюк був яскравим прикладом щирого служіння науці та своїй країні. Враховуючи його внесок у розвінчування міфів радянської імперії, яку копіюють сьогодні наші східні сусіди, я б не відкидав версію з російським слідом в трагічній смерті справжнього патріота України.

На Небі немає мертвих, на Небі всі живі. Переконаний - його дослідницькі роботи служитимуть наступним поколінням українців, і його внесок у становлення свідомої української нації залишиться у віках!", - написал Савченко.

Напомним ,как сообщали "Новости-N", мужчина, найденный сегодня с ножом в спине в квартире дома по ул. 3-й Слободской в Николаеве, оказался профессором Николаевского национального университета им. Сухомлинского Николаем Шитюком.

Источник: novosti-n.org

Поделиться:
Telegram
Viber