Требования "Николаевоблэнерго" к местной власти - непатриотичны и безответственны, - открытое письмо Солтиса Мерикову

Размер текста
обычный

Депутат Николаевского горсовета Олег Солтис обратился с открытым письмом к председателю Николаевской ОГА Вадиму Мерикову.


В письме депутат просит помочь разрушить существующую схему расчетов за электроэнергию для общежитий КП «СКП Гуртожиток», которая "опустошает местный бюджет, приводит к банкротству коммунальное предприятие и противоречит интересам населения".


Так, Солтис сообщает, что вместо того, чтобы осуществлять со своими потребителями прямые расчеты по показаниям счетчиков, установленных в квартирах, ПАО «Николаевоблэнерго» в очередной раз навязывает населению и коммунальному предприятию «Гуртожиток» свою схему расчетов через посредника.


Напомним, что к конце сентября конфликт между облэнерго и "Гуртожитком" вынудил жильцов общежитий пойти на радикальные меры: возмущенные отключением электроэнергии люди перекрыли одну из главных городских магистралей — проспект Мира. Тогда ситуацию удалось оперативно решить, однако, судя по письму Солтиса, проблема остается нерешенной.


Предлагаем вниманию наших читателей полный текст письма.

Відкритий лист

Голові Миколаївської обласної державної адміністрації В.І.Мерікову


Шановний Вадиме Івановичу!
Звертаюсь до Вас в інтересах мешканців гуртожитків і всіх платників податків до місцевого бюджету з метою припинення непрозорої схеми розрахунків за електроенергію, спожиту у гуртожитках.

Замість того, щоб здійснювати зі своїми споживачами прямі розрахунки за показами лічильників, встановлених у квартирах, ПАТ «Миколаївобленерго» вкотре нав’язує населенню та комунальному підприємству «Гуртожиток» свою схему розрахунків через посередника. А саме: кошти за електроенергію збирає з мешканців гуртожитків уповноважена фізична особа та перераховує їх на рахунок ПАТ «Миколаївобленерго». При цьому Енергокомпанія відмовляється видати своїм споживачам розрахункові книжки, укласти з ними договори, і юридично закріпити існуючу практику розрахунків. Замість того вимагає долучити до розрахунків посередника – КП «СКП «Гуртожиток».

Роль цього посередника – здійснювати нарахування за спожиту мешканцями електроенергію за даними загальнобудинкового лічильника, а також нести всі витрати, пов’язані з продажем населенню електроенергії. А це і абонентське обслуговування населення, і судовий збір за звернення до суду щодо стягнення заборгованості з боржників, і сплата боргу та пені за несвоєчасні розрахунки споживачів, і витрати внаслідок перевищення договірних величин споживання, і багато іншого.

За такою схемою розрахунків прибуток отримує Енергокомпанія, а збитки несе КП «СКП «Гуртожиток», оскільки без будь-якої компенсації, без ліцензії фактично веде на користь Енергокомпанії її статутну діяльність постачальника електричної енергії, яку, до речі, купує у ПАТ «Миколаївобленерго» та продає населенню по одній і тій самій ціні.

Для ведення збиткової торгівлі електроенергією на користь ПАТ «Миколаївобленерго» комунальне підприємство вимушене утримувати за власний рахунок додатковий штат фахівців.

Відтак підприємство опинилось на межі банкрутства, з 2007 року виконуючи боргові зобов’язання населення перед енергопостачальником: рахунки комунального підприємства арештовані Державною виконавчою службою, тривалий час працівники КП «СКП «Гуртожиток» не отримували зарплату.

Очевидно, що така збиткова для КП «СКП «Гуртожиток» господарська діяльність з продажу електроенергії вимагає дотацій з місцевого бюджету. І такі дотації в минулому щорічно виділялися підприємству.

Та відколи я став директором КП «СКП «Гуртожиток» намагаюсь припинити існування договору з ПАТ «Миколаївобленерго», який руйнує економіку комунального підприємства та спустошує місцевий бюджет.

Продаж електроенергії громадянам повинна відбуватися прозоро і чесно, на підставі лічильників, встановлених у їх квартирах, а ні за рахунок місцевого бюджету шляхом експлуатації комунального підприємства, методом погроз населенню і місцевій владі відключенням гуртожитків від електропостачання.

Прямих договорів з мешканцями гуртожитків Енергокомпанії не уникнути, оскільки закон зобов’язує монополіста до цього. Так, згідно ч.4 ст.275 Господарського кодексу України «виробники і постачальники енергії, що займають монопольне становище, зокрема суб’єкти природних монополій, зобов’язані укласти договір енергопостачання на вимогу споживачів, які мають технічні засоби для одержання енергії».

Але споживачам, які звертаються з заявами про укладання прямих договорів, постачальник електроенергії відмовляє. Натомість з деякими своїми співробітниками, які також мешкають у гуртожитках, ПАТ «Миколаївобленерго» укладає прямі договори. Чому б таку корисну практику не розповсюдити і на решту споживачів у гуртожитках?

Відповідь очевидна: енергопостачальник прагне отримувати додаткові прибутки у вигляді значних штрафних санкцій, які з населення стягнути неможливо, інших додаткових платежів, не передбачених законом для населення, а ризики від своєї господарської діяльності у вигляді неплатежів населення та витрат на утримання персоналу покласти на комунальне підприємство і місцевий бюджет.

Останнім часом, переплутавши державний рубильник зі своїм власним, керівництво Енергокомпанії стало вивішувати у гуртожитках об’яви про ймовірне припинення електропостачання у разі, якщо КП «СКП «Гуртожиток» не укладе з енергетиками договір про сплату чужих боргів та пені, а також про безкоштовну працю своїх співробітників на користь Енергокомпанії.

24.10.2014 ПАТ «Миколаївобленерго» таки припинило гуртожиткам електропостачання, чим показало неспроможність місцевої влади виконувати свої управлінські функції у місті, що завдало шкоду в тому числі і вашій репутації як керівника облдержадміністрації.


Для того, щоб укласти з мешканцями гуртожитків прямі договори ПАТ "Миколаївобленерго" висуває місцевій владі свої вимоги - реконструкція електричних мереж з заміною електропроводки та виготовлення проектної документації на гуртожитки, що передбачає багатомільйонні витрати з місцевого бюджету.

Висувати місцевій владі такі вимоги у тій складній економічній і політичній ситуації, що склалася, - це непатріотично і безвідповідально.


Тому я прошу Вас, шановний Вадиме Івановичу, допомогти мені зруйнувати існуючу схему розрахунків за електроенергію для гуртожитків, яка спустошує місцевий бюджет, призводить до банкрутства комунальне підприємство і суперечить інтересам населення.

Господарська діяльність може здійснюватись з метою одержання прибутку, або без такої мети, проте вона не повинна здійснюватись з метою одержання збитків, до чого примушує комунальне підприємство монополіст і керівництво Миколаївської міської ради.

Якщо для нас лозунг «жити по-новому» є значущим, якщо місцеві органи влади прагнуть керуватися у своїй роботі інтересами країни та наших громадян, то практика укладання збиткових господарських договорів методом адміністративного примусу повинна залишитися у минулому.З повагою,

депутат Миколаївської міської О. П. Солтис

ради VI скликання

Поделиться:
Telegram
Viber