У Миколаївській області селяни скаржаться на свавілля фермера

Текст
меньший

Вже багато років на Миколаївщині, як кажуть місцеві жителі, діє угрупування під керівництвом місцевого фермера Миколи Устяновського. Розповідають, що завдяки своїм зв’язкам та хитрості він постійно уникає відповідальності і жодні правоохоронні органи не можуть його зупинити. З іменем Устяновського пов’язана ціла низка кримінальних справ та правопорушень, в яких фігурують схеми з сільськими чиновниками, набиття кишені за чужий рахунок та за рахунок держави навіть під час війни.


Про це йдеться в матеріалі КП в Україні.


Вигідні відносини з сільголовою

Почнемо з того, яким чином Устяновський може отримувати сотні гектарів земель на прикладі села Нововасилівка. Там компанія Устяновського «Агрофірма Атіка» отримала за копійки в оренду 150 земельних ділянок. Частиною з них володіли приватні особи, а ще частиною – сільрада і держава. А успіху Устяновського мабуть сприяла тодішня сільголова Нововасилівки Тетяна Лептуга.


З 2002 року вона займала посаду Нововасилівського сільського голови. За часи її правління бізнес Устяновського на цій території розвився неабияк. Зараз Лептуга вже не є головою села. Зате у жовтні 2021 року вона стала щасливою власницею тієї самої «Агрофірми Атіка» Устяновського і тепер заправляє всіма тими землями.


Рейдерське захоплення чужого врожаю

У 2016 році «невідомі особи» здійснили розбійний напад на низку полів в селі Христофорівка (Миколаївська область). На поля приїхали озброєні люди і оселилися там, не підпускаючи до них фермерів. Тим часом сільськогосподарська техніка, зареєстрована на ФГ «Устяновський», збирала та вивозила у невідомому напрямку урожай.


Кримінальну справу по факту розбійного нападу з використанням техніки Устяновського було відкрито ще в кінці червня 2016 року. Однак у 2019 році вона зайшла в «глухий кут». Крім того, Баштанський районний суд відмовив прокурорам у накладенні арешту на комбайн «John Deere М 9500» Устяновського, який було задіяно в зборі чужого врожаю.

Як уникнути відповідальності за перегрузи?

Враховуючи вищезгадану кримінальну справу, нікого, мабуть, не здивує, що транспорт Миколи Устяновського регулярно попадається на порушенні вагових норм на дорозі. Однак завжди є віправдання від сплати штрафів – вантажівка його, але він передав її комусь, а тому не винний.


От, наприклад, в серпні 2021 року Укртрансбезпека під час рейду вчергове оштрафувала ФОП Устяновського, на який було оформлено вантажівку MAN з надмірною вагою. Загальна сума штрафів склала 25 500 грн. Однак гроші так і не поступили в бюджет, бо Миколаївський окружний адміністративний суд визнав постанови Укртрансбезпеки протиправними та скасував їх. Причина – під час правопорушення вантажівкою користувався не ФОП Устяновський, а компанія «Грін Енерджі МБУ», власником якої теж є Микола Устяновський. Звісно ж, можна було б скласти протокол на цю фірму, але строки давності по адмінправопорушенню вже минули.


Так само і в жовтні 2021 року Укртрансбезпека під час зважування вантажівки ФГ «Вікторія» зафіксувала перегруз. Було складено протокол і накладено штраф, але в червні 2022 року Миколаївський окружний адмінсуд знову скасував все, бо нібито вантаж перевозила «Грін Енерджі МБУ», яку вже не притягнути до відповідальності через строки давності. І нічого, що обидві компанії належать Устяновському.


Так само ці ж фірми уникнули покарання у вересні 2021 року.


Таким чином, фірми Устяновського продовжують порушувати закон і уникати відповідальності, а державний бюджет не отримує компенсацію за розбиті дороги перенавантаженими автівками.


І все б нічого, але правоохоронні органи чомусь виявилися нездатними зупинити чи хоча б стримати правопорушення в жодному з випадків. А, як показує практика, непокаране зло – зростає.

Поділитися:
Telegram
Viber
  • Читайте також: