У прифронтових областях, насамперед у Миколаївській, можлива евакуація, - Тука

Размер текста
обычный

Обов'язкову евакуацію можуть оголосити у Харківській, Дніпропетровській, Миколаївській та Запорізькій областях. Вивезти громадян із тимчасово захоплених регіонів може знадобитися через неготовність прифронтових регіонів до опалювального сезону та для безпеки самих цивільних людей.


Про це в інтерв'ю Обозревателю заявив колишній заступник міністра з тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.


"Якщо згадати давно забуті радянські часи, то був такий сектор, який називався цивільною обороною. І в ньому було передбачено обов'язкову евакуацію цивільного населення не за принципом "хочу - не хочу, буду - не буду", а в обов'язковому порядку", - заявив він і додав, що зараз в Україні законом такі дії не передбачені.


На питання, які області можуть бути залучені до процесу евакуації, він відповів:


"Напевно, насамперед ті області, які ближчі до лінії фронту. Це частково Харківська, Дніпропетровська, Миколаївська та Запорізька області".


Тука висловив думку, що за нинішніх умов говорити про мирні переговори з Росією немає сенсу. За його словами, єдиний предмет для переговорів – це звільнення окупованих територій та виплата репарацій.

Поделиться:
Telegram
Viber