Лидер николаевской «Свободы»: «для розумних українців рідна мова – українська»

Текст
меньший

Глава Николаевской областной организации Павел Юрлов возмущен принятием языкового закона. В связи с этим он выпустил официальное заявление.

НикВести предлагают читателям ознакомиться с полным текстом обращения Павла Юрлова.

8 серпня "гарант Конституції" таки підписав закон про мови. Про що він думав у цей час? Про об'єднання України, про заробітні плати вчителям як української, так і російської мови, про мільйони гривень, які будуть витрачені на переписування підручників, чи про вибори, в яких братиме участь його партія? Напевне, про останнє.

З кожним днем "регіонали" розуміють, що настав час виконати хоча б одну зі своїх передвиборчих обіцянок – два роки вже минуло, як-не-як. Яку ж обіцянку обрати? Доступне житло для молоді? Ні! Покращення якості освіти? Ну стипендію ж студентам збирались урізати – от і покращення після виборів буде – уріжуть! Пенсію пенсіонерам підвищити? Ні, краще хай стоять у чергах за "Вітіною тисячею"! Програма "Чисте навколишнє середовище"? Де вона? Ви були в Миколаєві? Сміттєпереробних заводів немає, сміття не вивозять і не прибирають, сморід стоїть тижнями! Зате в нас реконструюють парки, які не можуть витримати й однієї зими!

Чим же зайнятись Партії регіонів, якщо не мовою, тим паче, що для підтримки цього закону достатньо повісити сотню бігбордів та зігнати робітників заводу НВКГ "Зоря-Машпроект" на мітинг. І ніхто не спитав, чому саме біля цього заводу через 30 хвилин після підписання закону вже стояли люди з прапорами Партії регіонів? Чи то працівники заводу ходять на роботу з "регіонівською" шматою в кишені, або ж мітинг проплачений і зарані підготований. Та справа навіть не в черговому проплаченому мітингу, а в тому, що на нього зганяли працівників заводу (суворо під підпис!), а виробництво хай простоює!

Наступного дня в Миколаєві почали з'являтись рекламні щити "Я – украинец и говорю на родном языке – русском!". Ні, ви не українці! Наша нація століттями виборювала право говорити рідною українською мовою. Пройшовши сотні заборон, які клепались сусідньою, "братською" державою, українська нація таки виборола право говорити мовою, яка носить імення не північного сусіда, а свою, таку милу і рідну серцю, назву – українська!

Шановні туристи! Кожна вихована, освічена людина розуміє, що приїхавши до країни, яка так гостинно її приймає, вона повинна мати совість вивчити хоча б її мову. Для розумних українців рідна мова – українська.

Павло Юрлов,
голова Миколаївської обласної організації ВО "Свобода"

Источник: nikvesti.com

Поділитися:
Telegram
Viber