У Миколаєві вкрай тяжка гуманітарна ситуація, - координатор гумдопомоги ООН

Размер текста
обычный

Координатор гуманітарної допомоги ООН в Україні Деніз Браун повернулася у Київ з поїздки до Херсона та Миколаєва, яку вона здійснила на минулих вихідних. Про це на брифінгу у Нью-Йорку повідомив речник ООН Стефан Дюжаррик, пише news.un.org.


За словами Дюжарріка, від початку війни і до недавнього часу Миколаїв майже щодня зазнавав обстрілів. Внаслідок цих нападів близько 250 тисяч місцевих жителів, що залишилися в місті, позбавлені водопостачання та інших базових послуг. «Як повідомляє нам місцева влада, зараз лінія фонту відсувається від Миколаєва і, нарешті, можна буде розпочати ремонт системи водопостачання», – зазначив Дюжаррик.


Загалом у Миколаєві, як і раніше, складається вкрай важка гуманітарна ситуація, особливо у світлі хвилі переселенців з Херсона. Деніз Браун відвідала місто, щоб проінспектувати перебіг масштабних гуманітарних операцій. За підтримки донорів ООН партнери об'єднують зусилля, щоб допомогти владі Миколаєва підготуватися до зими. У місті встановлені пункти обігріву для тих, хто не має опалення.


«Гуманітарні співробітники намагаються оснастити ці пункти всім необхідним, включаючи генератори», - зазначив речник ООН.


У ході відвідування Херсона Координатор ООН могла переконатися в тому, що постачання допомоги, що стало можливим з поверненням міста під контроль України, допомагає людям вижити в цих непростих умовах.


«Якщо зможемо зберегти доступ до міста на рівні, яким ми володіли в останні два тижні, думаємо, що зможемо забезпечити мешканців, які залишилися в Херсоні, всім необхідним», – підкреслив Дюжаррик.


Електропостачання поступово вдається відновити, хоча загалом ситуація з водопостачанням, опаленням та енергією у Херсоні залишається вкрай складною.

Поделиться:
Telegram
Viber