Николай Круглов считает, что по отстранению Стулина нужно дождаться решения ВР о перевыборах

Размер текста
обычный

Заключение комитета Верховной Рады могут быть учтены во время рассмотрении вопроса, но без соответствующего решения Верховной Рады Украины никаких правовых последствий они не имеют.

Так прокомментировал НикВестям глава Николаевской облгосадминистрации Николай Круглов недавно распространенное заявление Комитета Верховной Рады по вопросам государственного строительства местного самоуправления.

Напомним, как писали НикВести, комитет ВР рассмотрел ситуацию, которая сложилась в городе Южноукраинске Николаевской области, и пришел к выводу, что отстранение мэра Андрея Стулина состоялось в нарушение норм действующего законодательства.

Вместе с тем, Николай Круглов считает, что процедура отстранения Андрея Стулина прошла в рамках закона. А соответствующее ходатайство Южноукраинского горсовета уже зарегистрировано и находится на рассмотрении в Парламенте. Так что, говорится в комментарии главы облгосадминистрации, ВР должна внести этот вопрос в повестку дня и принять решение проголосовав.

(на сайт)

Видання «НикВести»,

Сілякову В.В.

На Ваш запит від 26.03.2012 р. щодо коментарю висновку Комітету ВР України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування про начебто відсутність достатніх підстав для дострокового припинення повноважень Южноукраїнського міського голови інформую:

Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.79 п.п.1, 3 повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути припинені достроково в разі порушення ним вимог щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлених цим Законом; за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради, - що і відбулось на сесії міської ради м.Южноукраїнську. При цьому рішення міської ради було ухвалено на підставі рішень суду.

Згідно ст. 42 п.3 того ж Закону, не пізніше як на п’ятнадцятий день після звільнення з посади або смерті сільського, селищного, міського голови особа, яка на цей час відповідно до закону здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови, звертається до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів сільського, селищного, міського голови.

Клопотання Южноукраїнської міської ради відповідно до прийнятого нею рішення від 07.03.2012 р. № 474 за підписом секретаря міської ради щодо призначення позачергових виборів Южноукраїнського міського голови надійшло до Верховної Ради України.

Отже Верховна Рада України має внести дане питання до порядку денного пленарного засідання і ухвалити рішення шляхом голосування.

Висновки Комітету Верховної Ради можуть бути взяті до уваги під час обговорення питання, але без відповідного рішення Верховної Ради України жодних правових наслідків не мають.


Отже як журналістам, так і усім іншим зацікавленим особам слід дочекатися рішення Верховної Ради України.

З повагою,

голова Миколаївської облдержадміністрації М.Круглов.

Источник: nikvesti.com

Поделиться:
Telegram
Viber