Николаевские оппозиционеры требуют прекратить насиловать Конституцию

Размер текста
обычный

В четверг, 5 июля, активисты Объединенной оппозиции «Батьківщина» провели митинг под стенами Николаевского горсовета, где в тот момент проходила сессия. Об этом НикВестям сообщили в пресс-службе Объединенной оппозиции.

Как отмечается в сообщении, акцию оппозиционеры проводили, протестуя против принятия "региональным" большинством и их саттелитами в Верховной Раде Украины антиконституционного закона "О принципах государственной языковой политики".

Пекетчики требовали прекратить раскол Украины и перестать издеваться над самой идеей парламентаризма, что сделали, как отмечает пресс-служба, нардепы-регионалы 3 июля, приняв "языковой" закон. При этом оппозиционеры утверждают, что принятие этого закона было осуществленно в нарушении Конституции и Регламента ВРУ.

Итогом митинга стало принятие резолюции к Президенту, копию которого пикетчики передали мэру Владимиру Чайке, чтобы тот распространил ее остальным депутатам.

Предлагаем вашему вниманию текст этой резолюции:

ЗВЕРНЕННЯ

ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВІКТОРА ЯНУКОВИЧА

З ПРИВОДУ «МОВНОГО» ЗАКОНУ

3 липня 2012 року відбулася безпрецедентна подія в історії європейського парламентаризму. Без обговорення запропонованих депутатами близько двох тисяч поправок, відповідного погодження профільного комітету, всупереч належним парламентським процедурам, нехтуючи окремими статтями Конституції України, очевидному резонансу з боку громадськості та світового співтовариства, увага яких до нас зростає, народні депутати України, частина з яких не були присутніми на пленарному засіданні, проголосували за «мовний» законопроект в другому читанні.

Ця надзвичайна подія викликала не тільки очікувані протестні настрої, але і безпрецедентні події у стінах українського парламенту: складення повноважень Голови Верховної Ради України Володимира Литвина, його заступника Миколи Томенка, відкликання голосів народними обранцями, позачергові скликання сесій обласних рад у різних регіонах, відповідні звернення голів органів місцевого самоврядування, а також мітинги і страйки. Це, на жаль, може стати причиною для дострокового розпуску парламенту, який навіть на Банковій почали вважати недієздатним, таким, що діє всупереч українському законодавству.

Ми звертаємося до Вас як до гаранта Конституції не ставити свого підпису під цим документом, який викликає надзвичайні непорозуміння та, на жаль, масові протистояння в нашому демократичному суспільстві.

Вважаємо за доречне визначити нелегітимність прийняття цього мовного закону, отже, накладання вето та його відправку на доопрацювання.

Впевнені, що від прийнятого Вами рішення залежатиме не тільки згуртованість та цілісність нашого народу, суверенність української держави.

Переконані, що в такий спосіб будуть підтверджені світові цивілізаційні цінності, очевидні засади парламентаризму, недоторканість принципів конституційної країни, які мусять стояти в сучасній Україні понад усе.

Сподіваємося на Ваше мудре рішення та підтримку.

Источник: nikvesti.com

Поделиться:
Telegram
Viber