Сєнкевич не підтримує знесення пам'ятників воїнам Другої світової війни у Миколаєві

Размер текста
обычный

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич виступає проти знищення пам'ятників воїнам Другої світової війни.


Про це він сказав в інтерв'ю ТРК «НІС-ТВ».

-Є певні рівні. Перший – це державний… Якщо якась постать принесла державі Україна смерті, ще щось, але в окремому місті вона зробила якісь заводи чи порти — звісно, вона не може бути увічнена. Якщо ж вони не завдали державі якихось бід, але на місцевому рівні мали значення, на мою думку, пам'ятники їм можуть бути на місці. І ми бачимо, що в європейських містах такі пам'ятники є... Пам'ятник загиблим міліціонерам. У мене питали, чи я його демонтуватиму, я відповів, що ні. Мені відома історія цього пам'ятника. Він збудований на народні кошти, тобто збирали гроші міліціонери, щоб його збудувати. У нього на будьонівці була зірка, в руках були щит і меч, які нагадували, якщо меч поставити за щит, емблему КДБ СРСР, тому називали його пам'ятником нквдшникам, - сказав він.

Мер вважає, що пам'ятник загиблим при виконанні правоохоронцям має бути, його відновлять після закінчення війни, проте він матиме інший вигляд.

Також він прокоментував і підрив «Скорботної матері.

-Пам'ятник «Скорботна мати», на якому було зображення трьох суворих чоловіків і написано, що вони загинули за те, щоб ми мали мирне життя. Без зірок, без серпів і молотів, без будьонівок та чогось іншого. Мені здається, що це провокація, ми очікуємо від правоохоронних органів на результати розслідування. Тому що це поховання, це плита людям, які померли під час визволення міста Миколаєва від німецько-нацистських загарбників, які прийшли вбивати та сіяти смерть, як це сьогодні роблять росіяни. Думаю, що це буде ненормально, коли через деякий час хтось у голові ухвалить рішення, що тих, хто воював у Другій світовій війні на території міста Миколаєва, треба прибрати, - підсумував мер.

Поделиться:
Telegram
Viber