“Гармошки” уже вышли на улицы города, а прокуратура подала в суд на февральское решение горисполкома

Размер текста
обычный


IMG_9136Об этом НикВестям сообщили сегодня, 28 марта, в пресс-службе прокуратуры Николаевской области.

Эпопея с автобусами большой вместимости в Николаеве длится уже более месяца. Сначала 24 февраля текущего года горисполком принял решение о запуске “гармошек” в тестовом режиме с открытием двух новых маршрутов, однако 5 марта прокуратура г. Николаева данное решение опротестовала.

Вторую попытку запустить автобусы горисполком предпринял 23 марта, когда во время своего заседания принял решение дать добро на их работу на уже существующем маршруте №54 ("Матвеевка – ст. Николаев пассажирский") с 26 марта.

Но “гармошки” начали свою работу только сегодня. Как пояснил мэр города Владимир Чайка, связано это с тем, что фирма-перевозчик ("Евротранстехсервис" - НикВести) не успела оформить паспорт маршрута.

В то же время, в пресс-службе областной прокуратуры НикВестям сообщили, что вчера, 27 марта, прокуратурой города подан административный иск в Николаевский окружной административный суд о признании незаконным и об отмене решения исполнительного комитета Николаевского городского совета № 116 от 24.02.2012 года.

За інформацією помічника прокурора м.Миколаєва Вероніки Лукіної, виконавчим комітетом Миколаївської міської ради прийнято рішення, яким відкрито нові міські маршрути № 98 «вул. Силікатна, буд.264Б, пр. Г. Сталінграду, вул. Пушкінська, вул. Чигрина, пр. Миру, вул. Новозаводська, буд. 5 (привокзальна площа)» та № 83 «мкр. Намив-Миколаївський суднобудівний завод «Океан»», ТОВ «Євротранстехсервіс» призначено тимчасовим автомобільним перевізником на вказаних маршрутах і встановлено режим руху з 06.00 год до 23.00 год.
Прокуратурою міста проведено перевірку законності вказаного рішення та встановлено порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», Постанови Кабінету Міністрів України № 1081 від 03.12.2008 «Про Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» та Наказу Міністерства транспорту України № 21 від 21.01.1998 «Про Порядок і умови організації перевезень пасажирів та багажу автомобільним транспортом».
Так, відповідно до статті 5 зазначеного Закону України «Про автомобільний транспорт», державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту спрямовані, зокрема, на створення рівних умов для роботи всіх суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері автомобільного транспорту, обмеження монополізму та розвиток конкуренції.
Порядком і умовами організації перевезень пасажирів та багажу автомобільним транспортом, затвердженим наказом Міністерства транспорту України № 21 від 21.01.1998 встановлено, що організація маршрутів передбачає вивчення пасажиропотоків на існуючій транспортній мережі, обстеження доріг та дорожніх об'єктів, відкриття, закриття, зміну маршрутів, побудову розкладів руху, оформлення паспортів маршрутів.
Для вирішення питання про доцільність відкриття маршруту попередньо необхідно визначити попит у перевезеннях пасажирів, обрати трасу руху і провести обстеження дорожніх умов, скласти техніко-економічне обґрунтування доцільності відкриття маршруту. Нові маршрути відкриваються за наявності стійких транспортних кореспонденцій населення і забезпечення умов безпеки перевезень. Для відкриття маршрутів необхідно забезпечити: розташування початкових і кінцевих зупинок маршрутів у пасажиротвірних і пасажиропоглинальних місцях, транспортний зв'язок для найбільшої кількості пасажирів за найкоротшими шляхами прямування, надання автобусів таких типів, які відповідають виду перевезень, використання засобів контролю за регулярністю руху, скоординований рух автобусів на маршруті, що збігається з іншими маршрутами, а також з графіком роботи інших видів пасажирського транспорту, використання на маршрутах ефективних форм організації праці водіїв та систем організації руху.
Відповідно до статті 43 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах. Об'єктом конкурсу можуть бути: маршрут (кілька маршрутів), оборотний рейс (кілька оборотних рейсів). На конкурс виносяться маршрути із затвердженими паспортами.
Однак, всупереч вищевказаним вимогам законодавства виконавчими органами Миколаївської міської ради не вивчено пасажиропотік на існуючій транспортній мережі, не проведено обстеження доріг та дорожніх об'єктів, не оформлено паспорти маршрутів, конкурс з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування не проведено і, як наслідок, безпідставно визначено перевізника на міських маршрутах № 98 та № 83 ТОВ «Євротранстехсервіс».
За результатами перевірки прокурором міста принесено протест на рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради № 116 від 24.02.2012.
27.03.2012 прокуратурою міста подано до Миколаївського окружного адміністративного суду адміністративний позов про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради № 116 від 24.02.2012.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області.


Относительно решения исполкома от 23 марта пока никаких действий со стороны прокуратуры не последовало.

Источник: nikvesti.com

Поделиться:
Telegram
Viber