Кінбурнська коса може стати ключем до звільнення Криму, – британський військовий експерт

Размер текста
обычный

На думку експертів зі стратегії військових дій, звільнення Кінбурнської коси, а слідом за нею – і півострова на кордоні Миколаївської та Херсонської областей, завдовжки всього 40 км, завширшки 10 км, покритого солончаками, може стати ключем до подальшого вдалого наступу ЗСУ у бік Криму. Про це пише stopcor.org.

Кінбурнський півострів – це гачкоподібний виступ землі у гирлі Дніпровського лиману, який, якщо встановити над ним повний контроль, може допомогти Україні витіснити окупантів з Криму, зазначають автори матеріалу, оприлюдненого 22 листопада Forces News. Географічно коса відноситься до Миколаївщини, тоді як решта суші – до Херсонщини, яка межує з анкесованим Кримським півостровом.


Завдання ЗСУ у південній операційній зоні полягає в тому, щоб перетнути водойму та просуватися у бік Криму, що передбачало б форсування Дніпра та масштабну десантну операцію, яка була б надзвичайно ризикованою. Однак деякі експерти вважають, що перші кроки в цьому напрямі вже зроблено, оскільки українські сили встановили вогневий контроль над Кінбурнською косою з правого берега, а окремі групи ССО, ймовірно, вже перетинали Дніпровський лиман для проведення спецоперацій на західному фланзі ворога.


Доктор Алессіо Паталано, професор військових досліджень у Королівському коледжі Лондона, зазначає:


«Щойно українці зможуть убезпечити плацдарм і почнуть розміщувати артилерію на протилежних берегах річки, то зможуть вирішити відразу два важливі завдання. По-перше, захистити свої фланги, що значно захистить від спроби знову відтіснити ЗСУ на інший берег річки. По-друге, півострів географічно розташований таким чином, що українці зможуть посилити берегову оборону та ППО, прикривши Очаківський порт та логістичні центри на Миколаївщині».


Кінбурнська коса стала західною точкою, яку російські війська зайняли під час вторгнення. Після звільнення Херсона окупанти на цій ділянці опинились у зоні дії української артилерії.


Супутникові зображення показали, що російські війська зайняли оборонні позиції на в'їзді на півострів, щоб спробувати зупинити український прорив.

Активізація військових дій ЗСУ в районі Кінбурнської коси розпочалася за кілька тижнів після того, як українські безпілотники вразили кораблі російського Чорноморського флоту в Севастополі. Доктор Паталано вважає, що це – ще один доказ того, що даний напрямок фронту є для України одним із пріоритетних.


«Якщо ЗСУ вдасться закріпитися на протилежному березі річки, я не бачу причин, чому вони не зможуть витіснити росіян із Криму в цілому», - наголосив військовий дослідник.

Поделиться:
Telegram
Viber