Росіяни обстріляли район Національного заповідника «Ольвія» на Миколаївщині

Размер текста
обычный

У Миколаївській області протягом дня реактивними снарядами тричі атакували район Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» поблизу Парутино.


Про це в оперативному зведенні повідомляє ОК "Південь".


Людських жертв немає, про масштаби руйнувань не повідомляється.


ДовідкаГородище «Ольвія» (верхнє місто) - античне грецьке місто-держава, в якому побував сам "батько історії" Геродот, - було одним із найбільших античних центрів у Північному Причорномор'ї, мало величезну сільську округу у вигляді поселень та ферм на берегах моря та його лиманів, торговельно-економічні зв'язки із Елладою.


Розкопки на території національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» розпочалися у першій половині ХХ століття. Сьогодні заповідник знаходиться у складі Інституту археології НАН України. В «Ольвії» досі проводяться роботи з консервації та реставрації археологічних знахідок.


В результаті наукових досліджень розкопано близько 5 га території міста, відкрито два теменоси (священні ділянки) із залишками храмів, агора – центральна площа з навколишніми спорудами, гімназії, будівля суду, житлові квартали та виробничо-господарські комплекси. Досліджено некрополь та затоплену нині водами Бузького лиману частину міста. Під час багаторічних розкопок виявлено велику кількість витворів мистецтва, які прикрашають багато відомих музеїв світу.

Поделиться:
Telegram
Viber