Мовний омбудсмен хоче ввести до міжнародного законодавства термін «освітній геноцид»

Текст
меньший

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в перший день нового навчального року розповів про завдання та виклики перед сучасною українською освітою. Також він пропонує ввести до міжнародного законодавства термін «освітній геноцид».


Про це повідомляється на сторінці мовного омбудсмена.


Тарас Кремінь зазначає, що початок нового навчального року «має полиновий смак» та нагадав про жахливі наслідки війни РФ проти України.


Так, за даними Офісу Генерального Прокурора російські злочинці вбили 379 дітей, поранили 735, а викрали до РФ з метою подальшого усиновлення ще більше. Крім того, МОН зафіксувало 2405 постраждалих від бомбардувань та обстрілів закладів освіти, з яких 269 зруйновані повністю.

— Освітній омбудсмен пропонує ввести до міжнародного законодавства термін «освітній геноцид». Ми ж, повідомляючи світові про факти лінгвоциду в Україні, наголошуємо: дії військ РФ в Україні - геноцид проти українського народу, і це визнає світ, — йдеться в повідомленні.


Уповноважений із захисту державної мови наголошує, що новий навчальний рік, загартований вогнем і мечем, повинен відповідати викликам як за формою, так і за змістом.

— Збереження життя і здоров’я дітей в умовах підвищеної небезпеки, підвищення якості викладання, нові компетентності вчителів та їх реальний захист, неодмінна участь батьківства в освітньому процесі - це ті ключові завдання, які стоять перед кожним із нас, місцевою владою, суспільством. Війна спричинила незворотні процеси в освіті: безпрецедентний перехід на українську мову навчання, заборону громадами російської як навчального предмета, вилучення творів російських авторів із програм зарубіжної літератури, дерусифікація бібліотек, збільшення української в побуті, — зазначає він.

Окремої уваги, на думку Тараса Кременя, потребує військова освіта. Він впевнений, що на заміну паркетним генералам повинні прийти досвідчені бойові офіцери, які своїми подвигами, звитягою та героїзмом пишуть сучасний епос України.

— Окремо необхідно подбати про тих дітей, які вимушено перебувають за кордоном та позбавлені якісної освіти державною мовою. Школярі та освітяни на окупованих територіях - громадяни України, які повинні бути захищені та унебезпечені. Всі викрадені росіянами українські діти повинні повернутися додому до батьків. Слова поваги армії педагогічних працівників, які йдуть у контрнаступ на освітньому фронті за кожного школяра і студента, мову та ідентичність, націю та майбутнє світу. Тематика першого уроку ідентична нашому прагненню перемогти супостата. «А буде син, і буде мати, І будуть люде на землі», - поетичне закликання Тараса Шевченка на Перемогу. З Днем знань, Україно❗️, — наголосив він.

Поділитися:
Telegram
Viber