Миколаївська ОВА: італійського журналіста на Херсонщині обстріляли росіяни

Текст
меньший

Італійський кореспондент Маттіа Сорбі порушив правила безпеки та самовільно поїхав з Миколаєва у сторону тимчасово окупованого Херсону у напрямку Олександрівки, яка знаходилась у «червоній зоні». Попри поширену версію російських медіа про начебто підрив автівки, на опублікованих відео можна побачити пошкодження автомобіля, що більш характерні для обстрілу, ніж підриву автомобіля на протитанковій міні.


Про це йдеться в офіційному повідомленні, яке було опубліковано у суботу на фейсбук-сторінці Миколаївської обласної державної адміністрації.


«Останні дві доби в російських пропагандистських засобах масової інформації активно розповсюджуються матеріали щодо нібито причетності ЗСУ та українських спецслужб до поранення італійського журналіста Маттіа Сорбі, який намагався на автомобілі приховано потрапити до тимчасово окупованого Херсону в об’їзд існуючих пунктів перетину.Миколаївська обласна державна адміністрація інформує про те, що дана інформація не відповідає дійсності та є черговою спробою російських окупантів маніпулювати думкую суспільства», - йдеться у повідомленні.


Вказується, що відповідно до проведеного службового розслідування відомо, що в кінці серпня італійський журналіст Маттіа Сорбі прибув до Миколаєва, де через деякий час самовільно поїхав у сторону тимчасово окупованого Херсону. Головною дорогою сполучення Миколаїв-Херсон є траса М-14.

«Однак італійський журналіст обрав інший маршрут в напрямку Олександрівки (тимчасово окупована територія між Миколаєвом та Херсоном), яка знаходилась в «червоній зоні» через сильні бої. Італійський журналіст намагаючись потрапити на тимчасово окуповану територію порушив правила безпеки, без дозволу та супроводу українських військових (що є обов'язковим) поїхав у напрямку «червоної зони». Яка справжня мета цієї поїздки поки що невідомо, однак зрозуміло, що для перетину лінії зіткнення журналіст обрав маршрут, яким майже не користується цивільне населення», - повідомляє Миколаївська ОДА.


Також в адміністрації прокоментували інформацію про те, що автомобіль Маттіа Сорбі підірвався на протитанковій міні. В Миколаївській ОДА вважають, що він був обстріляний російськими військами.

«З матеріалів, які почали розповсюджувати пропагандисти РФ стало відомо, що під час намагання на автомобілі потрапити в тимчасово окупований Херсон, Маттіа Сорбі отримав поранення, а водій авто загинув.Незважаючи на поширену версію російських медіа про начебто підрив автівки, на опублікованих відео можна побачити пошкодження автомобіля, що більш характерні для обстрілу, ніж підриву автомобіля на протитанковій міні.Тому, можемо припускати, що при в’їзді у «червону зону», автівку обстріляли російські окупаційні війська, а коли зрозуміли, що це машина італійського журналіста - вирішили звинуватити українську сторону.Тож вкотре закликаємо усіх не довіряти російським фейкам та вірити інформації винятково із офіційних підтверджених джерел», - йдеться у повідомленні.

Поділитися:
Telegram
Viber