Зниклий на миколаївському напрямку журналіст поїхав в окупований Херсон, а по дорозі підірвався на міні

Текст
меньший

Пропагандисти Росії поширюють інформацію про нещасний випадок із італійським журналістом Маттіа Сорбі, що стався в Херсонській області: знімальна група намагалася потрапити в окупований Херсон, але автомобіль вибухнув на міні. Внаслідок цього водій загинув, а італійський журналіст отримав поранення.


Росіяни звинувачують українські спецслужби у провокації – нібито невідомі люди у формі супроводжували Сорбі до кордону та не повідомили, що дорога замінована, щоб вона спеціально вибухнула і в його загибелі можна було публічно звинувачувати російську армію.


За даними Центру стратегічних комунікацій, воєнкор італійського телеканалу RAI Маттіа Сорбі зник 31 серпня. Спочатку він поїхав до Миколаєва, а звідти самовільно, незважаючи на умовляння, у бік Херсона – через населені пункти, які перебували у «червоній зоні» через сильні бої.

Жодних військовослужбовців з ним на місці, звичайно, не було. Навіть найнятий італійцем український фіксер відмовився з ним їхати далі.


Чому Сорбі вирішив перетнути лінію бойового зіткнення, без погодження і в невстановленому місці – невідомо.


Разом з тим, Маттіа Сорбі раніше працював військком телеканалу російського міноборони «Зірка». Зокрема, поширював пропаганду про донецький аеропорт 2014-го.


Можемо припустити, що Сорбі мали попередні домовленості з російськими військовими, які окупували Херсон. Маттіа Сорбі відомий в Італії як гомофоб, противник біженців та пропагандист сумнівних ідеологій.

Поділитися:
Telegram
Viber