В «Енергоатомі» розповіли, навіщо Росія обстріляла Південноукраїнську АЕС

Текст
меньший

Вдаривши по території Південноукраїнської АЕС, Російська Федерація перевіряла реакцію української та світової спільноти на передбачуваний акт ядерного тероризму.


Про це розповів президент Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» Петро Котін в ефірі телемарафону «Єдині новини».


За його словами, Україна має рішуче відреагувати на факт обстрілу Південноукраїнської АЕС, оскільки відсутність цієї реакції може призвести до повторного обстрілу ядерних об'єктів з боку Росії.


«Вірогідність, що це випадковий «приліт», – лише 10-20 відсотків. Ракети просто так поблизу ядерного майданчика не падають. Це акт ядерного тероризму з боку РФ саме проти Південноукраїнської АЕС, станції, яку вони намагалися захопити», - сказав Петро Котін.


За словами директора «Енергоатому», в ніч на 19 вересня російська ракета вдарила за 270 метрів від атомних реакторів. Ракета залишила вирву глибиною два метри та діаметром чотири метри. Після удару було відключено три лінії високовольтної електропередачі: 150 кіловольт, 25 кіловольт та десять кіловольт. На 20 вересня роботу всіх ліній відновлено, але через пошкодження лінії на добу було відключення на одному з гідроагрегатів Олександрівської гідроелектростанції.


«В результаті обстрілу на АЕС вибито та пошкоджено орієнтовно 100 вікон, також пошкоджено стіни будівель станції. На саме навантаження Південноукраїнської АЕС це влучення ніяк не вплинуло, але наслідки могли б бути дуже важкими, якби ракета ближче вдарила до станції», - сказав Петро Котін.


За словами Котіна, попередні дані військових фахівців свідчать, що таку вирву залишила ракета типу «Іскандер». Якби було влучення до герметичної захисної оболонки реактора, то ракета потрапила б у басейн відпрацьованого ядерного палива і могла б спричинити витік радіації з наступними наслідками для України.


«Коли кілька місяців тому були прольоти "круїзних" ракет над Південноукраїнською атомною електростанцією, а також над Хмельницькою, Запорізькою АЕС, президент України Володимир Зеленський сказав, що росіяни або нас залякують, або прицілюються до наших ядерних об'єктів. І зараз, на жаль, друге його припущення підтверджується", – сказав директор «Енергоатому».

Поділитися:
Telegram
Viber