У Миколаївській області лише 40 шкіл очно прийматимуть учнів

Размер текста
обычный

На Миколаївщині навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах розпочнеться першого вересня. ВНЗ має право змінювати цей порядок і починати 15 серпня або 15 вересня.


Про це розповіла директор департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної військової адміністрації Алла Велиховська, пише «Суспільне» .


Враховуючи ситуацію у населених пунктах області та наявність споруд цивільного захисту, розпочати навчальний рік у очному режимі планують 40 закладів, що становить 9% від загальної кількості. Інші заклади планують навчати дітей дистанційно чи за змішаною формою.


За словами Алли Велихівської, для мешканців окупованої території є форма сімейного, індивідуального навчання або екстернат.


"Може бути і індивідуальна освіта (сімейна) або екстернат: дитина навчається вдома, а потім складає, так би мовити, іспит і навчається далі з однолітками. Для тих, хто має можливість евакуюватися, будуть надані всі умови для того, щоб дитина була зарахована до навчальний заклад та навчатись відповідно до форми, яка буде обрана закладом", - сказала Алла Велиховська.


На Миколаївщині 23 заклади загальної середньої освіти розташовані на тимчасово окупованих територіях, це 5% від загальної кількості. У зоні ведення бойових дій знаходиться 201 заклад, що становить 45%.


"Ми розуміємо, який це великий відсоток. Проте вжито всіх заходів, щоб діти мали змогу отримувати навчання за українськими програмами. Миколаївська область отримала 581 комп'ютер, планшети, які були надані евакуйованим вчителям і завдяки цьому організовували навчальний процес. Зараз чекаємо на другу чергу, можемо отримати 1581 комп'ютер, які також допоможуть у навчальному процесі", – розповіла Алла Велиховська.


Станом на 3 серпня про єдину форму навчання в області не йдеться. Насамперед батьки повинні вибрати форму навчання, беручи до уваги безпеку дитини.


За час повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну 27 915 учнів (24%) та 958 (9%) педагогів поїхали за кордон.

Поделиться:
Telegram
Viber