Під Миколаєвом зафіксовано найбільше за 5 років скидання стічних вод у Бузький лиман

Текст
меньший

Екоактивісти повідомили про виявлений незареєстрований найбільший скид стічних вод у Бузький лиман за останні 5 років з трубопроводу очисних споруд.


Скидання, що простягалося на 15 км вздовж лиману, виявили завдяки аналізу супутникових знімків у період з 28 червня по 15 липня 2022 року, повідомляє Українська природоохоронна група (UNCG), пише 26 вересня ecopolitic.com.ua.


Очисні споруди селища Галицинове очищають 83% стічних вод Миколаєва. Активісти зазначили, що невеликі скидання є звичайним явищем для даного трубопроводу, проте повідомлень про скидання 28.06-15.07 у 2022 році з Миколаєва не надходило.


Супутникові знімки показали коричневі смуги довжиною близько 15 м, що вказує на осад або стічні води, що виходять з трубопроводу. Обсяг скидів знизився після 3 липня (вода стала менш коричневою), але залишився видимим до 15 липня.


"Спільне гирло річок Південний Буг та Дніпро, куди були направлені скиди, є важливою природною територією та місцезнаходженням національного природного парку "Білобережжя Святослава"", - розповіли екоактивісти.


Вони також зазначили, що лиман входить у дві території Смарагдової мережі – Дніпровсько-Бузького Лиману та Національного природного парку "Білобережжя Святослава", завдяки цінним селищам, а також багатьом видам, що охороняються Бернською конвенцією, Селищною Директивою та Пташиною директивою.


Дніпровсько-Бузький лиман має значну цінність для міграції птахів.


"Забруднення Дніпро-Бузького лиману може загрожувати багатьом рідкісним видам, а також здібності України виконувати багатосторонні природоохоронні угоди", – зазначили у матеріалі.

Поділитися:
Telegram
Viber
  • Читайте також: