Деякі продукти почали дешевшати, - Олександр Гайду

Текст
меньший
Яйця, помідори, огірки. Ціна цих продуктів суттєво знизилася.

Голова аграрного комітету ВР Олександр Гайду розповів, що ці позиції товару подешевшали через сезонний фактор.

«Ціни на огірки та помідори знизилися. Це сталося завдяки збільшенню вітчизняної пропозиції від тепличних господарств, а також початку збору врожаю з відкритого ґрунту. Щодо яєць, то в теплий період збільшується пропозиція від господарств. І це позитивно впливає на цінову динаміку для споживачів», - зауважив Олександр Гайду.

Також ціни почали знижуватися на соняшникову олію та на гречку. Зокрема, середня вартість кілограму гречки наразі складає 47,55 грн.

«Ціна гречки знизилася через збільшення посівів як в 2022 році, так і в 2023 році. А вартість соняшникової олії знизилася через часткове блокування експорту та значної пропозиції на внутрішньому ринку», - підкреслив Олександр Гайду.

Та все ж деякі продукти подорожчали. Здебільшого це стосується борщового набору. Так з початку року ціна на моркву зросла майже в 3 рази, вартість капусти та картоплі – майже в 2 рази. Подорожчали ще й капуста, цибуля.

«Це зростання зумовлено закінченням запасів врожаю минулого року. Вже в серпні ціни стануть більш комфортними і почнуть знижуватися через збір нового врожаю», - відзначив Олександр Гайду.

Окрім цього, зросли ще ціни на м'ясо – свинина, курятина та яловичина. Всі ж інші продукти або були стабільними в ціни, або ж їхня вартість зросла не суттєво.

Поділитися:
Telegram
Viber