На Одещині провели Другий Меліоративний форум: результати заходу

Текст
меньший
В Ізмаїльському районі, на Одещині, відбувся Другий Меліоративний форум. До заходу долучилися члени комітету з питань аграрної політики та земельної політики, представники Мінагрополітики, керівники програми USAID АГРО, організації водокористувачів, органи місцевого самоврядування та інші представники державних органів влади.

Голова аграрного Комітету зауважив: дуже символічно, що форум проходить саме у південному регіоні, бо саме ці території через постійну посуху потребують комплексного зрошення.

“Для забезпечення продовольчої безпеки Україні необхідно шукати шляхи, які дадуть можливість компенсувати втрату врожаїв на окупованих та постраждалих від військових дій територіях. Відновлення гідротехнічної меліорації може стати таким компенсатором”, – зауважив Олександр Гайду

Зрошення земель може збільшити врожайність щонайменше у два рази. Такого результату принаймні очікують аграрії з Одещини. В рамках Другого Меліоративного форуму провели запуск нової дощувальної машини в однієї з першостворених організацій водокористувачів - ОВК «Вода життя».

“Другий Меліоративний форум ще раз продемонстрував нам позитивні результати реформи меліорації. Аграрії, які об’єдналися в ОВК, вже можуть самостійно контролювати процеси поливу земель, бо саме фермери зацікавлені в якості і кількості власної продукції. Завдяки реформі аграрії стали незалежними від сторонніх установ та структур. Саме для цього ми і працюємо, аби фермерам було простіше вести власну діяльність та забезпечувати достатнє і своєчасне зрошення”, – підкреслив Олександр Гайду.

Представники ОВК “Вода Життя” зазначили: дощувальна машина дозволить їм вирощувати озимий ячмінь, цю культуру раніше вони не вирощували через невеликі опади в регіоні. Це у підсумку давало і малу врожайність. На полях ОВК “Вода життя” висаджували тільки кукурудзу, однак вони очікують збільшення її врожайності. Адже відтепер в них буде своєчасний та комплексний полив.

Нагадаємо, Олександр Гайду розповів, що за результатами першого етапу реформи меліорації в Україні вже створено 24 організації водокористувачів. Найбільше ОВК зареєстровано на Черкащині та Одещині.

Поділитися:
Telegram
Viber