Україні розпочала роботу Оглядова місія міжнародних фінансових організацій

Текст
меньший
Під час нещодавньої зустрічі із віце-президентом Світового банку Антонеллою Бассані у Києві міністр енергетики України Герман Галущенко запросив Світовий банк та інші міжнародні фінансові організації активізувати роботу з підготовки Програми з інтеграції відновлюваної енергетики для України в межах Кліматичного інвестиційного фонду.

Також наголошувалося на важливості швидкої реалізації спільних проєктів, що посилять стійкість української енергосистеми. Учора місія розпочала свою роботу. У ній беруть участь представники Світового банку, Міжнародної фінансової корпорацієї, ЄБРР та Адміністративного відділу Кліматичного інвестиційного фонду (CIF). Учасники місії дали старт підготовці Інвестиційного плану в рамках CIF для України разом із представниками Міненерго, енергетичних компаній, регулятором та експертним колом. Обсяг фінансування пільгового кредиту за Програмою інтеграції відновлюваної енергетики для України складає 70 мільйонів доларів. Ціль програми - підвищити гнучкість енергетичних систем. Одним із найбільш пріоритетних напрямів фінансування за Програмою інтеграції відновлюваної енергетики є впровадження систем зберігання енергії (батарей-накопичувачів).

«В умовах війни питання гнучкості, надійності та стійкості нашої енергосистеми надзвичайно важливе. Нам потрібні інноваційні рішення сталого «зеленого» балансування та модернізації мереж. Ми очікуємо, що результатами реалізації Програми CIF в Україні стануть інноваційні проєкти, які підсилять гнучкість та стійкість енергетичної системи, стимулюючи подальшу інтеграцію технологій відновлюваної енергетики», - зазначив заступник міністра енергетики Ярослав Демченков під час установчої зустрічі зі спільною місією.
У межах програми планується фінансування проєктів з розвитку систем зберігання енергії, технологій управління мережею в режимі реального часу, зеленого палива та електропалива в транспорті та опаленні, сприяння розподіленій генерації, підвищення готовності інфраструктури до інтеграції ВДЕ, інновації у відновлюваній енергетиці, а також удосконалення експлуатації системи та ринку.

Поділитися:
Telegram
Viber