Дефіциту продовольства в Україні не буде, - Олександр Гайду

Текст
меньший
В 22 областях України стартували жнива. Вже зараз аграрії встигли намолотити два млн тон зерна та зернобобових культур.

Лідирує за темпами збору й обробки Одещина. Там встигли зібрати врожай та намолотити 746 тис. тонн, зокрема, пшениці та зернобобових. Голова аграрного комітету Олександр Гайду зауважив, що вже свідчить про гарні показники врожайності.

«Дефіциту продовольства в Україні не буде. Українські аграрії, за попередніми підрахунками, планують зібрати 46 млн тон зернових. Це менше, ніж торік. Однак навіть цей показник майже в 3 рази перевищує внутрішні потреби населення. Тому ні про яку нестачу продуктів підстав говорити немає», - зауважив Олександр Гайду.

Крім того, в Україні збільшилися обсяги виробництва олійних культур. Дефіциту можна було очікувати хіба що баштанних, баклажанів, перцю. Цю продукцію не можна вирощувати по всій території України через природньо-кліматичні умови. Однак аграрії знайшли вихід, як можна уникнути і цього дефіциту.

«Українські аграрії максимально сконцентровані на продукції, якої потребує український ринок. Зокрема, через те, що деяка частина південної території все ще знаходиться під окупацією, Миколаївщина та Одещина почали поступово нарощувати обсяги виробництва баштанних, перцю, баклажанів тощо. Ми бачимо, як аграрії роблять все можливе для того, аби уникнути дефіциту окремої продукції. Пишаємося нашим агросектором», - підсумував Олександр Гайду.

Поділитися:
Telegram
Viber